Створення сайтів: відгуки, інструкція, приклад. Як створити свій сайт безкоштовно і швидко

Перший сайт з’явився в 1991 році. Протягом багатьох років веб-розробка була єпархією лише посвячених у таїнства програмування, верстки та мови гіпертекстової розмітки. Поява в 2003-2005 роках SAAS-конструкторів, движків Joomla та WordPress спростило процес створення сайтів. Відгуки підтверджують, що веб-білдінг зараз доступний користувачам з будь-яким рівнем знань, навіть тим, хто вперше бачить мишку і монітор.

Що таке web-конструктори?

Конструктори або білдери були розроблені з метою полегшити, здешевити процес сайтобудування. Зробити його набагато швидше без шкоди для функціональності і можливостей. Конструктори працюють за SAAS-моделі. Це означає, що користувачі отримують програмне забезпечення в користування. Немає необхідності самостійно щось налаштовувати на сервері, купувати хостинг, оплачувати ліцензію. Щоденним змістом і повним обслуговуванням ресурсу займається сам постачальник послуги.

Переваги SAAS-конструкторів

Гуру веб-дизайну часто звинувачують сайти на конструкторах в убогості і непрофесіоналізмі. Насправді такий висновок необґрунтовано. Створенням платформи, шаблонів, модулів розширень та інших інструментів займається команда майстрів верстки, дизайну, програмування. Платформу тестує не одна людина, сервіс постійно покращують і перевіряють на помилки.

Створення сайтів: відгуки, інструкція, приклад. Як створити свій сайт безкоштовно і швидко

Переваги онлайн-платформ:

 • доступність;
 • підходить для користувачів з нульовими знаннями HTML і CSS;
 • адаптивність;
 • SEO-оптимізація та допомогу в її настройках;
 • відмінне веб-індексування.
 • Для тих, хто хоче, але не знає, як створити сайт з нуля, підійдуть онлайн-сервіси. Ще одна перевага – це служба підтримки 24/7. Для новачків у веб-білдінг це важливий фактор. Краще звернутися до техперсоналу, ніж довго шукати відповіді в Мережі або писати питання на форум.

  Недоліки онлайн-сервісів

  Самостійне створення сайту за допомогою конструктора – це аутсорсинг. Ресурс вам не належить, а дається в оренду. В цьому є ряд мінусів:

 • умовно безкоштовні конструктори, але за дійсно презентабельний ресурс доведеться платити;
 • неможливість вибору хостингу, за замовчуванням всі сайти на суб-домен третього рівня;
 • реклама платформи, а якщо хочете її видалити, купуйте аккаунт.
 • Суттєвим недоліком є те, що більшість платформ є іноземного походження. У них немає інтеграції з продуктами “Яндекса”, вітчизняними соцмережі для лайків і репостов. У випадках з магазинами виникають складності оплати, так як в 90% дефолтом варто PayPal, яким в країнах СНД практично ніхто не користується.

  Який вибрати конструктор?

  Існує кілька видів платформ для самостійного створення сайту: для блогів, лендингов. магазинів. Є універсальні конструктори. Визначитися у виборі краще всього допомагають відгуки, рекомендації і побажання людей, які працювали з web-билдерами.

 • Wix.
 • Ізраїльська хмарна платформа для створення сайтів. Відгуки підкреслюють варіативність і барвистість пропонованих шаблонів. Готові макети розбиті по категоріях, користувачеві залишається тільки вибрати і внести свої дані. У сервісу є безкоштовна версія, без покупки аккаунта можна створити свій ресурс. На сайті є розділ для «чайників» і окрема мотиваційна рубрика з історіями успіху.

 • Jimdo.
 • Німецький сервіс для створення сайтів. Відгуки про функціональні можливості конструктора позитивні. Jimdo для безкоштовної версії дає 500 Мбайт. У сервісу простий та зрозумілий інтерфейс і система налаштувань. Серед недоліків – рекламні банери самої платформи і неможливість додавання своїх плагінів.

 • А5.
 • Початковим задумом проекту 2011 року було розповісти, як створити свій сайт безкоштовно і швидко, підвищивши загальну веб-грамотність. Судячи з відгуків про HTML-макетах, конструктор заточений під специфічні сайти і сторінки держустанов. У ньому немає західного лиску Wix або Jimdo. З переваг – ціна, “Яндекс. Метрика”, інтеграція з 1С і система безготівкового розрахунку карткою, через Ощадбанк, “Ківі”, “Яндекс”-гаманець.

  Лендінгем Пейдж на конструкторі

  Пропонуємо вам приклад створення сайту лендинга. Складається з однієї сторінки з метою привернути увагу до конкретного товару і відображає концепцію бізнесу. Лендінгем відрізняються барвистістю, мінімумом тексту і зайвої інформації. Простіше всього їх створювати на сайт-билдерах, де запропонована маса Landing-макетів.

 • Зайдіть на офіційну сторінку платформи, пройдіть процес реєстрації і прив’яжіть пошту і телефон запису.
 • Виберіть розділ, пропонує створити сайт безкоштовно, і у списку запропонованих категорій шаблонів клацніть на кнопку «Лендінгем».
 • З’явиться кілька сторінок з шаблонами на різні тематики: ремонт, весілля, подорожі. Щоб оцінити кожен макет, натисніть «Подивитися». Ознайомившись, виберіть той, що сподобався.
 • Система автоматично перенаправляє в редактор конструктора. Всі елементи сторінки, включаючи колір, віджети, текст, назву, SEO-майстер, налаштовуються за бажанням.
 • Редагуючи дані, натисніть «Опублікувати». Після цього сайт з’явиться на просторах інтернету, натиснувши на «Перейти», ви побачите його у всій красі.
 • Вартість web-білдерів

  Сконструювати такий лендінгем нічого не варто, безкоштовний тариф забезпечує 150-500 Мбайт на диску, плюс піддомен. І якщо ви готові терпіти рекламні банери самої платформи, на free-акаунті можливе створення сайтів. Відгуки стверджують, що без витрат на хостинг і своїми зусиллями такий ресурс можна просувати і заробляти на ньому гроші.

  Створення сайтів: відгуки, інструкція, приклад. Як створити свій сайт безкоштовно і швидко

  Але для серйозних проектів знадобиться підключити домен для збільшення пропускної здатності, швидкості завантаження, підвищення індексування та інших привілеїв платних аккаунтів. Вартість створення сайту за шаблоном починається від 4 євро в місяць. Ціни популярних тарифів:

 • Wix: 12€ за преміум-підтримку, 10 ГБ, домен, фавикон і задоволення більше не бачити у себе на сайті реклами.
 • Jimdo: всього лише 5€ за 5 ГБ і за брандвич, або пропускну здатність у 10 Гб, домен, мобільний оптимізацію та відсутність реклами. Безліміт коштує 15€. Це лише на 3€ більше ніж у Wix, але не забувайте, що у німецької платформи відсутня інтеграція з “Яндексом”, тому сенсу переплачувати немає.
 • А5 кращим вибором вважає тариф за 450 рублів на місяць, що в перекладі становить 662€. При цьому ви отримуєте “Яндекс. Метрику”, доменне ім’я, цілих 10 тис. Мб і свого особистого менеджера в користування.
 • Конструктор VS CMS

  Для перших несміливих кроків у світі веб-розробки робота з CMS здається складною і незбагненною. Конструктори простіше і привабливіше, але набагато менш функціональні. Освоївши принцип дії платформ, ознайомившись зі світом сайтобудування, пора переходити на «движки». Якщо ви роздумуєте над питанням про те, як створити свій сайт безкоштовно і швидко, щоб при цьому ресурс вийшов потужним і функціональним, рішенням стане CMS.

  Створення сайтів: відгуки, інструкція, приклад. Як створити свій сайт безкоштовно і швидко

  Звичайно, у роботи з CMS є свої складності. Наприклад, відсутність служби технічної підтримки. Але це компенсується величезною кількістю форумів і спільнот, де можна оперативно отримати вичерпні відповіді. Також для движків існує безліч безкоштовних плагінів і розширень, які регулярно оновлюються. Які програми для створення сайту на CMS вам знадобляться:

 • власне сам движок;
 • візуальний редактор HTML;
 • програми для тестування: Open Server, Denwer або EasyPHP;
 • “Фотошоп” для первинного створення макета, роботи з фотографіями і розробки свого логотипу.
 • Етапи створення ресурсу

  В якості прикладу пропонуємо зробити магазин на WordPress. Для цього будемо використовувати простий, потужний, а головне, безкоштовний WooCommerce. Плагін завантажується швидко, на нього постійно виходять оновлення з доробками багів, відмінно SEO-оптимізований з простим інтерфейсом. На цьому движку можна створити магазин асортиментом до 10000 одиниць.

  Створення сайтів: відгуки, інструкція, приклад. Як створити свій сайт безкоштовно і швидко
 • Встановіть WooCommerce з безкоштовного репозиторію плагінів WordPress.org, доступ до якого можна отримати прямо з панелі інструментів WordPress.
 • Запустіть плагін і починайте його налаштування. Програма поцікавиться, чи хочете ви, щоб WooCommerce автоматично створив ключові сторінки: магазин, кошик для покупок, виписку і обліковим записом за замовчуванням. Вам обов’язково потрібні всі ці пункти, тому натисніть «Продовжити».
 • Наступний крок – налаштування розташування, формату валюти і одиниць вимірювання. Вибирайте вітчизняні гроші, кілограми і натисніть «Продовжити».
 • Далі заповніть розділ доставки і податків.
 • Останній крок – параметри оплати, гаманці, карти, на цьому швидка настройка закінчується. Враховуйте, що в СНД мало хто користується PayPal, тому краще його не вибирати.
 • Додаткові налаштування

  Після створення магазину система запропонує заповнити дані майбутніх товарів. Але краще не поспішати і повернутися в «Загальні налаштування». Змініть дані про перебування клієнта за замовчуванням і вимкніть геолокацію. Виявлення місця розташування через третю особу сповільнить завантаження сайту. Також включіть опцію безкоштовної доставки і налаштуйте адресу електронної пошти.

  Створення сайтів: відгуки, інструкція, приклад. Як створити свій сайт безкоштовно і швидко

  Це важливі параметри, які позначаться на майбутньої роботи магазину. Після заповнення починайте додавати товари. Перейдіть на «Продукти», потім «Категорії», дайте категорії ім’я, рядок URL-адреси. Додайте опис категорії, зображення, теги, щоб легше було групувати товари. Тепер додайте товари з їх описом і фотографіями. Можна вибрати опцію External/Affiliate Product, якщо ви хочете додати продукти з магазинів з партнерськими програмами в якості реферального посилання. Вкажіть вагу, колір, розмір, можливість додавання відгуків. Тепер магазин готовий до першого онлайн-покупцеві.

  Сервіси “Майкрософт” для веб-розробки

  Всемогутній “Майкрософт” не міг спокійно стояти осторонь і дивитися на широку популяризацію SaaS-конструкторів. Тому створив свій хмарний сервіс Microsoft, але під егідою PaaS-моделі, – «платформа як послуга».

  Створення сайтів: відгуки, інструкція, приклад. Як створити свій сайт безкоштовно і швидко

  Azure має відкриту архітектуру і надає всі інструменти для веб-розробки. Причому в хмарі можна як створити сайт з нуля, так і розгорнути вже існуючий додаток. До ключових компонентів платформи Azure Services відносяться:

 • Windows Azure – для хостингу, управління сервісами, низькорівневих масштабованих сховищ, обчислення та створення мереж.
 • Microsoft SQL – це служби БД в хмарі.
 • Microsoft .NET Services забезпечують робочий процес і контроль доступу.
 • Live Services – послідовний доступ користувачів до зберігання, використання, синхронізації документів, фотографій, файлів, будь-якої інформації на своїх ПК, телефонах, ПК-додатках і на веб-сайтах.
 • Microsoft SharePoint Services і Microsoft Dynamics CRM Services – бізнес-контент і групова робота.
 • Як створити сайт: інструкція до хмарних технологій

  Щоб створити перше додаток з допомогою хмарного сервісу, вам потрібно спочатку зареєструватися. Після створення облікового запису продуктами “Майкрософт” можна користуватися цілих 12 місяців і при цьому нічого не платити. За цей період ви зрозумієте, чи підходить вам платформа, якщо сенс її оплачувати і потрібен вам взагалі сайт.

  Створення сайтів: відгуки, інструкція, приклад. Як створити свій сайт безкоштовно і швидко

  Після того, як реєстрація пройдена, на порталі керування виберіть розділ «веб-сайти». Система запропонує три варіанти:

 • швидке створення;
 • з базою даних;
 • з галереї.
 • Вибирайте перший варіант, вносите дані розташування, назву для URL в відкритих віконцях і натисніть Create a web-site. На цьому процедура створення закінчена. Тепер дайте ресурсу ім’я і скачайте профіль публікації. Він вам знадобиться в самому кінці, щоб отримати всі права адміністрування.

  Публікація Windows Azure Web Sites

  Майстер налаштувань відкрити Visual Studio і створіть новий додаток ASP.Net MVC 4.0. Перевірте, щоб версія .NET Framework була саме 4.0 у вкладці Configuration. Версія 4.5 не підходить для web-сторінок. Упевнившись, виберіть шаблон проекту Internet Application. Після цього потрібно опублікувати веб-додаток ASP.NET MVC на веб-сайті Windows Azure. Для цього клацніть правою кнопкою миші по проекту і виберіть Publish. Завантажити скачаний профіль. Перевірте налаштування: пароль, URL, ім’я користувача, тисніть на кнопку Publish, і готовий сайт відкриється в новому вікні браузера. Враховуйте, що для створення сайтів Windows Azure потрібні базові навички роботи з Visual Studio, Microsoft .NET Framework, C мовами, PHP або Python. Як і конструктори, сервіс пропонує галерею з готовими шаблонами і преднастройками. Але робота з платформою набагато складніше, ніж з CMS і веб-билдерами.

  Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *