Міжнародний День бухгалтерії

10 листопада

 10 листопада – Міжнародний день бухгалтерії

Міжнародний день бухгалтерії відзначається щорічно 10 листопада. Ідея зробити загальне міжнародне професійне свято бухгалтера обговорювалася давно, адже майже в кожній країні існує своє професійне свято бухгалтера.

Нагадаємо, що в Україні «День бухгалтера» відзначають щорічно 16 липня, оскільки саме в цей день в 1999 році був прийнятий Закон України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні».

Дата 10 листопада було обрано не випадково – 10 листопада 1494 у Венеції була опублікована книга Луки Пачіолі «Все про арифметику, геометрії і пропорції», в якій він спробував підсумувати знання про математику того часу. Одна з глав цієї книги називалася «Про рахунки та інші записи».

Пачіолі не тільки описав використання журналів-ордерів і регістрів бухгалтерського обліку, він ще й зробив прогноз щодо того, що службовець не зможе спокійно лягти спати до тих пір, поки дебіт не зійдеться з кредитом. Також у книзі було дано багато інших термінів, прикладів, одним словом, книга містила спеціальні знання, що вимагаються для повноцінної роботи бухгалтера.

Бухгалтерія – одна з точних і найважливіших професій. Без бухгалтерів зараз не можливо уявити собі життя, адже бухгалтерія так чи інакше стосується кожної цивілізованої людини. Від блискучих знань і досвіду наших бухгалтерів залежить функціонування будь-якої економіки.

Ще в Стародавній Індії існували фахівці, які займалися обліком ведення сільськогосподарського виробництва. Але як самостійний вид діяльності професія бухгалтера сформувалася в XV столітті в Священній Римській імперії

Слово «бухгалтер» походить від німецьких слів Buch – книга і Halter – тримач. Назва професії дуже точно відображає специфіку роботи бухгалтерів в епоху Середньовіччя, адже в ті часи дані про надходження і витрату матеріальних цінностей та грошових коштів заносилися в спеціальну книгу

Недивлячись на те, що основи бухгалтерії мало змінилися за останні 500 з гаком років, існує 4 школи бухгалтерського обліку, кожна з яких практикує свої підходи до роботи – італійська, французька, німецька та англо-американська

Напередодні Міжнародного дня бухгалтерії ми вітаємо працівників нашої бухгалтерії, викладачів обліково-економічних дисциплін, студентів економічних спеціальностей – бухгалтерів, фінансистів, менеджерів, і бажаємо їм міцного здоров’я, спокою і простого людського щастя.

ПРИВІТАННЯ_на сайт

Опубліковано у Новини ЦК. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *